Laura Roháčová s prvým titulom medzi 18-ročnými

Na svojom druhom medzinárodnom juniorskom turnaji do 18 rokov (5.októbra - Mostar Open, Bosna a Hercegovina) získala Laura svoj prvý titul, zatiaľ vo štvorhre, keď spolu s ďalšou Slovenkou, Barborou Palcátovou, vyhrali 5/7, 6/3, 10/5. V dvojhre sa prebojovala do štvrťfinále, kde prehrala s neskoršou víťazkou turnaja, Slovinkou Nikou Kozar, ktorú napokon porazila aspoň vo finále štvorhry.

tenishe.sk Barbora Palcátová a Laura Roháčová
(1. miesto štvorhra - Mostar Open)
Oficiálna stránka Laury Roháčovej

Len 14-ročnej humenskej tenistke sa darilo aj v septembri na jej prvom medzinárodnom turnaji do 18 rokov v Tirane (20.septembra - National Sport Park Open, Albánsko), keď postúpila do štvrťfinále dvojhry a do semifinále štvorhry a získala prvé body do svetového rebríčka ITF juniorov. Výsledok z Mostaru ju katapultoval o 557 miest na rebríčku, kde je v súčasnosti na tisícom mieste.


Medzi týmito turnajmi stihla vyhrať dvojhru a štvorhru na turnaji TAPO OPEN v Humennom (24.septembra). Po letnej prestávke, keď mala zdravotné problémy a nemohla niekoľko týždňov trénovať, je to veľký úspech. Laure gratulujeme a prajeme ďalšie víťazstvá.tenishe.sk
tenishe.sk
tenishe.sk Víťazstvo na TAPO OPEN v Humennom
Späť ...