Majstrovstvá Slovenskej republiky

tenishe.skLaura Roháčová
tenishe.skLaura Roháčová, Alexandra Pillárová
tenishe.skSamuel Puškár, Kevin Kurtin
Všetci najlepší slovenskí hráči a hráčky v kategórii staršieho žiactva štartovali 2.-6. júna v Piešťanoch na majstrovstvách Slovenskej republiky tejto vekovej kategórie.

Laura Roháčová získala oba dievčenské tituly, vyhrala singla aj debla. Podľa Rudolfa Vrábela, riaditeľa turnaja, je Laura v súčasnosti úderovo najkomplexnejšou hráčkou, aktívny herný prejav doplnila o účinný forhendový stopbol, ktorý okrem nej nehrá už žiadna iná.

Asi najviac ju potrápila ešte vo štvrťfinále A. Mayerová, semifinále proti A. Šenkárovej i finále proti K. Petrovickej už zvládla v dvoch setoch bez výraznejších problémov.

Štvorhru dievčat vyhrali v tesnom závere supertajbrejku Laura Roháčová – A. Pillárová proti páru K. Petrovická – L. Stará. Treba však povedať, že mečbal mali už za stavu 6:0 5:1.

Chlapčenskú štvorhru ovládli úplne hladko Samuel Puškár – Kevin Kurtin.

Obidvaja humenčania už viac ako dva roky trénujú v Tenisovej akadémii Prešov pod vedením trénera Jozefa Marasa. Ich prvé tenisové kroky však začínali v 1.TC Humenné pod vedením trénera Mochnackého, neskôr pod vedením trénerov Tokoša a Pavlovčíka.

Laura aj Samuel sa zúčastňujú i medzinárodných turnajov a o ich úspechoch budeme informovať čoskoro.

Finále dvojhry dievčat:
Laura Roháčová – Kiara Petrovická 6:4 6:1

Finále štvorhry dievčat:
Laura Roháčová, Alexandra Pillárová – Kiara Petrovická, Lenka Stará 6:0 5:7 10:8

Finále štvorhry chlapcov:
Samuel Puškár, Kevin Kurtin – János Fekete, Krištof Minárik 6:2 6:2

Späť ...